SKÅLAR, 2 st, silver, bland annat Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö, 1975. Vikt ca 365g.

En gallerskål med blomsterdekor, längd 14,5cm. En skål i låghaltigt silver 800 med konturerad kant, längd 21cm.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK