SPEGLAR, ett par, empire, Frankrike 1800-talets första hälft.

Förgyllda och bronserade, rektangulära med hörndekor av bla palmetter. 51 x 42 cm.

Slitage, sprickor, ställvis bortfallen förgyllning, ställvis bättrad. Glaset med fläckar.

Lähtöhinta
6 000 SEK