SPEGELLAMPETTER, ett par, gustaviansk stil, 1800-tal.

Ovala. Skuren dekor av pärlstav, blad och krönande rosett. Ljushållare och ljusarmar i mässing. Förgyllda och bronserade. Höjd 57.

Senare spegelglas och förgyllning. Bakstycken med orangrepp. Smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK