Piero Fornasetti

(Italia, 1913-1988)
Piero Fornasetti
(Italia, 1913-1988)

ASSIETTER, 8 st, Piero Fornasetti, "Sezioni di Frutta", porslin.

Stämpelsignerade Fornasetti Milano, diam 10,5 cm. I originalförpackning.

Smärre tillverkningsdefekter, kartongen med slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet