LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Åkerberg & Hellström Metall AB, 1900-talets första hälft.

Gustaviansk stil. Räfflad pelare. Kvadratisk fotplatta med gallerkant. Kulfötter. Märkt nr 80. Höjd 19 cm.

Ytskikt med slitage och fläckar. Inskription med datering 1915 på sockelns överkant.

Lähtöhinta
2 000 SEK