KISTA, allmoge, bär daterad 1836.

Polykromt dekor i blått, vitt och rött. Uppfällbart lock med bakomliggande inredning. Längd 87, bredd 62, höjd 52 cm. Lås och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Slitage, pigmentbortfall, märken, fläckar, rost.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?