HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal.

Betsad furu. Delvis skuren dekor. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 79. Djup 53. Höjd 98 cm.

Lås saknas. Slitage, repor och märken. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK