Alla med inskriptioner. En ring N Johnsson, Stockholm, 1959. Storlek 51/16,5. Den andra ringen, A U Wahlberg, Gävle, 1958. Storlek 51/16. Den tredje ringen, Juvelerare J Petterssons, Stockholm, 1970. Storlek 70,5/13,25.
Brukslitage. Mindre repor.