PARTI MEDALJER SAMT MYNT, ca 40 st, mest brons, Sverige, Danmark, New Zealand, England, Finland, USA mfl, 1900-tal.

Minnesmedaljer och mynt: "Carl Michael Bellman", "Evert Taube 50 år", "Skånska hushållningssällskapens jubileumslantbruksmöte 1914", "Royal wedding Princess Margrethe-Prince Henri", mfl mfl.

Slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK