DAMARBETSBORD, rokoko, 1700-1800-tal

Fanerat i bl a valnöt. Dekor av romber i skiva och låda. Beslag av mässing. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Senare beslag. Fanérskador och fanérbortfall. Höjd 72, längd 74, djup 45. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK