Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

TAKAMPEL, empire, 1800-talets första hälft. Höjd 55 cm.

Förgylld och patinerad brons och mässing. För fyra ljus. Ljushållare uppburna av svanar. Diameter 49 cm.

Borrhål efter elektrifiering. Repor och märken.

Lähtöhinta
7 000 SEK