MATGRUPP, 5 delar och 2 iläggsskivor, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1960-tal.

Mahogny. 4 stolar, genombruten rygg med rotting. Runt bord på fyra ben. Bordets diameter ca 115, höjd ca 72,5 cm. Iläggsskivornas bredd ca 55. Brännmärkt Bodafors DESIGN B.FRIDHAGEN.

Smärre slitage. Något blekt.

Lähtöhinta
3 000 SEK