SIDEBOARD samt HURTS, 3 st, "Öresund", Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft.

Stomme av rak form i ekfaner. Skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning. På sockel. Längd 134X2, djup 54X2, höjd 68X2 cm.
Hurts med 4 lådor. Längd 69 cm. Djup 54 cm. Höjd 68 cm.

Bruksslitage. Märken och repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK