Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

VAS, silver. Stämplar Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm 1924. Vikt 229 gram.

Rund på fot. Uppåt avsmalnande med dekor av ränder, delvis hamrad. Höjd 17,5 cm, diameter upptill 13 cm.

Slitage. Buckla vid mynningen.

Lähtöhinta
1 500 SEK