SERVERINGSVAGN, 1940-/50-tal.

SERVERINGSVAGN, 1940-/50-tal.

Stomme i ljus mahogny. Asymmetrisk form med rundade hörn och dekor av spjälor. Svängt handtag i mässing med avslutande träkula. Två hyllplan, varav övre i klarglas med frostade ränder, nedre i teak. Längd ca 72 cm, bredd ca 54 cm, höjd ca 68 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Något trögstyrda hjul.

Lähtöhinta
2 000 SEK