Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SAMLING KERAMIK, 12 delar, Sydamerika och sannolikt även Västindien.

Mest delar av skulpturer och kärl, tre kulor/halsbandsprydnader. Höjd 1-10 cm.

Slitage, nagg, avslag. Några med sekundärt påmålad text, en uppfäst på platta.

Alkuperä - Provenienssi

Professorn i toxikologi Bo Holmstedts samling.

Lähtöhinta
1 500 SEK