Nystilar

Nystilar

NYCKELSKÅP, nyrenässans, omkring 1900.

Trä samt metall. Dörr samt bakomliggande inredning. Rik dekor av bland annat akantus samt flankerande kolonner med korintiska kapitäl. Höjd ca 61,5 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Mindre anlupen. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK