DOSA, silver och emalj, möjligen Tyskland, omkr år 1900. Vikt ca 70 gram.

Konturerad med gångjärnsförsett lock, rik polykrom dekor av figurscen, invändigt förgylld. Längd ca 8,5 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Vikt inkl emalj.

Lähtöhinta
2 000 SEK