TOALETTDOSOR, ett par, silver, Sverige, 1841. Tot vikt ca 150 gram.

Cylinderformade med ifällt my med text Carlous Lud Eug Pr Haer SV Et Norv Dux Scaniae (Karl Ludvig Eugen, Sveriges och Norges arvprins, hertig av Skåne).Diameter 4,5 cm. Höjd 3 cm.

Slitage, repor, bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK