BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.

I form av ett muskedunder. Trä och metall. Skärm i papper med dekor av figurscen. Höjd inklusive skärm 110 cm.

Bruksslitage. Märken. Metall något anlupen. Skärm med mindre fläckar, bucklor och mindre skada. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK