SÅSSKÅL, silver, Anders Lundqvist, Stockholm 1835. Vikt ca 543 g.

Rund form. Godronnerad skål. Invändigt förgylld. Adligt vapen. Höjd 9. Diameter 18 cm.

Något bucklig mynningskant. Några mindre repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK