SPONTON, troligen 1700-tal.

SPONTON, troligen 1700-tal.

Delvis genombruten klinga. Total längd 181 cm.

Bruksslitage. Stötklinga med skada och möjligen lagning. Senare skaft med skador och större slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK