NOTSKÅP, empirestil, tidigt 1900-tal.

Fanerat med mahogny. Ett hyllplan samt dörr med bakomliggande hyllplan. Nedtill med nedfällbar lucka och bakomliggande förvaring. Beslag av mässing med dekor av lyra. Fotavslutningar med tassfötter. Bredd 49. Djup 38. Höjd 102 cm. Nyckel finns.

Smärre repor och märken. Något lös skiva.

Lähtöhinta
2 000 SEK