SKÅL, porslin, Japan, Kinesisk Kangxistil, sent 1800-tal.

Underglasyr blå dekor med blommor och bladverk. Diameter 15. Höjd 8,5 cm.

Några glasyrdefekter. Nagg på kant.

Lähtöhinta
2 000 SEK