MAT-, TE- och KAFFESERVIS, 109 delar, porslin, Eschenback Bavaria Roswitha. 1900-tal.

12 st mattallrikar,
12 st förrättstallrikar,
24 st brödfat,
12 st assietter,
10 djup mattallrikar,
12 tekoppar med fat,
12 kaffekoppar med fat,
2 st sockerskålar,
1 gräddkanna,
1 st såssnipa,
6 st uppläggningsfat i olika storlekar,
2 uppläggningsskålar,
1 st tillbringare,
1 st tekanna,
1 st kaffekanna.

Bruksslitage. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK