SPEGEL, transition empire/nyrokoko, 1800-tal.

Bronserad. Rak form med rik dekor av bl a rocailleformation. Höjd 92, längd 44, bredd 6 cm.

Slitage. Anlupet spegelglas. Renoverad och kompletterad, bl a med senare bronsering och bakstycke. Slaget krön.

Lähtöhinta
1 800 SEK