Ateljé Lyktan

(Ruotsi, Grundat 1934)
Ateljé Lyktan
(Ruotsi, Grundat 1934)

BORDSLAMPA, "Knubbling", Anders Pehrson, Atelje Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Stomme av lackerad metall. Rund kupa av plast. Höjd ca 56 cm.

Ej funktionstestad. Mindre slitage och färgbortfall. Några repor. Något sned kupa.

Lähtöhinta
1 500 SEK