Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

TALLRIKAR, 3 st, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Blommotiv: "Primula strieta Horn", "Trifolium agrarium L" och "Saxifraga decipiens Ehrb j cæspitosa". Två stycken modell 3551 och en 3552. Diameter ca 17 cm.

Slitage. Någon repa. "Saxifraga decipiens Ehrb j cæspitosa" med kantnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK