Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
597753

Kosta Boda

(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)
Kosta Boda
(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)

GLASFÖREMÅL, 11 st, Anna Ehrner, Gunnel Sahlin och Ken Donecoll, Kosta Boda.

Ljushållare i grön och blå glasmassa. Skålar med blå dekor varav en räfflad, signerade "7005889 Kosta Boda otydlig signatur", "7203008 Kosta Boda Lim.En 300 Gunnel Sahlin", "7203003 Kosta Boda Lim.50.300 Gunnel Sahlin" och "Kosta Boda Ateljéer 945003/4000 Gunnel Sahlin". Glas i orange ton med rand dekor samt bått. En signerad "Kosta Boda A. Ehrner 49466". Zas i klarglas med måld dekor signerad "Ken Donecoll N3725" samt vas i organisk form med grön ton. Höjd 3-9 cm.

Mindre slitage och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet