Ateljé Lyktan

(Ruotsi, Grundat 1934)
Ateljé Lyktan
(Ruotsi, Grundat 1934)

BORDSLAMPA, glas och plast, "Fungus", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus.

Rundad kupa av plast. Fot av glas. Märkt med etikett. Modellen formgiven 1969. Höjd 34 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK