SOFFA, "Ulfåsa", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Stomme i mahogny med genombrutna sidor. Lösa dynor kläda i ljus textil. Längd ca 205 cm.

Bruksslitage, repor, torkad gummigjord, torkad stoppning, fläckar. Sittdynan med hål undertill.

Lähtöhinta
2 000 SEK