598770

RING, 18K guld, GHJ Stockholm 1967, safir och briljantslipade diamanter tot ca 0.30 ct. Total vikt ca 7 g.

Oval cabochonslipad safir. Två briljantslipade diamanter 0.30 ct enligt gravyr. Kvalitet ca VS-SI. Storlek ca 17/53.

Slitage och repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK