MATSERVIS, 42 delar, flintgods, "Napoleon Ivy", Wedgwood, England, 1900-talets andra hälft.

12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar 12 assietter, sockerskål, gräddsnipa, 2 karotter, 2 uppläggningsfat.

Slitage i form av fläckar och smärre repor. Klister och märkningar från prislappar. På sockerskålen hårdare klisterrester. Spricka i en av assietterna. Smärre tillverkningsdefekter på tre delar.

Lähtöhinta
5 000 SEK