VITRINSKÅP, gustaviansk stil, mahogny, tidigt 1900-tal.

Mahognyfanér. Glasade dörrar, 3 lådor nertill, förgyllda beslag. Höjd 145, bredd 64, djup 31 cm. Nyckel finns.

Glashyllor saknas. Ett lås senare. Lös mässingslist medföljer. En trälist saknas. Slitage. Något blekt. Skruv saknas på ett beslag. Senare benställning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK