LJUSSTAKAR, ett par, biskviporslin, troligen Frankrike, 1800-talets sista kvartal.

I form av kvinnor sittande på postament hållande ljuspipor i form av blommor. Stämplade F. Höjd ca 27 cm.

Slitage. En ljusstake med lagning på blomma. Ljuspiporna delvis fyllda med gips.

Lähtöhinta
2 000 SEK