BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Skåp med rak form. Vitrin vars överdel har bakomvarande hyllinredning. Dörrpar i underdel med rotfaner, samt med bakomliggande hylla. Svärtade detaljer. Avfasade hörn med skurna detaljer i ek. L 113, b 51, h 226.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK