STOLAR, 4 st, tillskrivna Erik Chambert, 1930/40-tal.
Fanerad i olika träslag. Genombrutna ryggar, raka framben med nyklassicerande dekor. Stoppade, textilklädda sitsar.
Skador och slitage, märken, fanerskador, repor, renoverade bla limrester undertill.