KANDELABER och LJUSSTAKE, mässing. Bl a Lars Holmström, Arvika, 1950-60-tal.

Den ena i form av träd med 9 hållare för stearinljus. Den andra med vågig form och 7 hållare för stearinljus. Höjd 11-26 cm.

Slitage. Stearinrester. Ljushållarna lite skeva.

Lähtöhinta
1 500 SEK