KARMSTOL, ett par, Frankrike, Louis XVI-stil, omkring år 1900.

Bonat lövträ. Kannelerade ben. Oval ryggbricka. Klädda i ljust tyg. Höjd 92, sitthöjd 46 cm.

Renoverade. Lagningar och skador. Tyget delvis lossnat på en av stolarna.

Lähtöhinta
6 000 SEK