CHIFFONJE. Allmoge. 1800-talets första del.

Troligen Norrland. Björkimitationsmålad samt toppskivan marmorimitations målad. Tre lådor samt klaff med lådinredning, flankerade av svärtade kolonner. Beslag i mässing. L 117, B 53, H 128.

Slitage, spricka.

Lähtöhinta
1 000 SEK