Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

KOPP MED FAT, porslin, empire, Berlin 1800-talets första hälft.

Förgylld dekor. Med skrift "Sür den haus herrn". Total höjd 10cm.

Slitage. Repor. Sliten förgyllning.

Lähtöhinta
2 000 SEK