Art Déco

Art Déco

BYRÅ, art deco, Axel Einar Hjorth. 1920-tal.

Fanerad med bland annat mahogny. Rak form med utdragslådor. Dekor av intarsia. Längd ca 100, bredd ca 45,5, höjd ca 76 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken. Stötskador. Sliten yta. Nyckel fungerar ej. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
13 000 SEK