603851

MANSCHETTKNAPPAR, guld med cabochonslipad blå Kalcedon. Stigbert för Heribert Engelbert, Stockholm, 1953. Vikt ca 11 g.

Machettknappar i rödguld med genombruten fattning. Oval cabochonslipad blå kalcedon ca 17 x 13 mm. Signerade "Stigbert".

Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK