Nystilar

Nystilar

BYRÅ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Bemålad i svart. Fem utdragbara lådor. Beslag i gulmetall. Längd ca 113 cm, djup ca 49 cm, höjd ca 122 cm.

Slitage. Senare bemålad. Märken. Fläckar, ställvis krackelerad yta. Smärre färgbortfall. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK