SKÅL, porslin, Kina, sen Qing-dynasti.

Dekor i underglasyrblått. Diameter 15, höjd 4,5 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, glasyrbortfall, nagg, tillverkningssprickor.

Lähtöhinta
3 000 SEK