BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-talets första hälft.

Fanerad med bl a mahogny och björk. Tre lådor, beslag av mässing. Skiva av kalksten. Fotavslutningar med mässingshylsor. Bredd 108. Djup 48. Höjd 84 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Smärre fanerskador. Den övre lådfronten med fanerskador. Skivan med nagg i bakkant.

Lähtöhinta
10 000 SEK