Målat trä och metall med avsiktlig patina. Lucka med bakomliggande inredning. Längd 83, bredd 46, höjd 196 cm.
Bruksslitage. Mindre skador och några sprickor. Senare målning. Spår av skadedjur på baksida. Tidigare skafferi.