SADELTÄCKE, semiantik Kina. Ca 132,5 x 61 cm.

Två ihopsatta delar. Benvit botten med två polykroma medaljonger samt blomkvistar. Mörkblå huvudbård med rosa blomsterornament.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, lagningar. Kanter med skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK