FOTPALLAR, ett par (jämför modell "AP 29", Hans J Wegner, AP-stolen), 1950-tal.

Snarlika. Trästomme. Röd textil respektive svart konstskinn.

Bruksslitage, en med senare klädsel.

Lähtöhinta
1 500 SEK