SAMLING KERAMIKFÖREMÅL, 8 delar, bl a Yngve Blixt och Gunnar Nylund, 1900-talets andra hälft.

Terrin, figur i form av fågel, två vaser, lockask, två skålar samt kanna. Höjd 3-11 cm.

Bruksslitage. Några repor. Terrin med limrester. Några glasyrdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK